Майновий конфлікт навколо бренду Hromadske – заява Наглядової ради Громадського

 

Звернення Наглядової Ради ГО “Громадське телебачення”

від 18.01.2016 (джерело)

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» постійно слідкує за тим, щоб hromadske.tv у своїй діяльності неухильно дотримувалося своїх цінностей та місії, а також визначених ухваленою Стратегією цілей. Виклики, які можуть підважити цінності чи місію чи перешкодити досягненню цілей стають предметом особливої уваги Наглядової ради. Це звернення Наглядової ради має на меті запобігти нецільовому використанню ресурсів ГО «Громадське телебачення», які були пожертвувані самими глядачами.

Наглядовою радою ГО «Громадське телебачення» під час виконання своїх обов’язків, передбачених статутом, було встановлено, що частина ресурсів ГО одноосібно контролюється одним членом організації – Романом Скрипіним:

  • доменне ім’я hromadske.tv;
  • рахунок PayPal, на який з 30.10.2013 р. надходили добровільні пожертви для ГО «Громадське телебачення»;
  • кошти, отримані за використання контенту ГО «Громадське телебачення» на YouTube.

Такий стан речей створює загрозу як для довіри глядачів і благочинців, так і для фінансової сталості ГО «Громадське телебачення». На виконання рекомендацій Наглядової Ради, Загальні збори ГО «Громадське телебачення» озвучили і письмово скерували Роману Скрипіну такі вимоги:

– передати права на доменне ім’я hromadske.tv ГО «Громадське телебачення» – (виконання домовленостей із засновниками ГО «Громадське телебачення» ще із 2013 року);

– надати звіт про надходження та використання коштів на рахунку PayPal за період з 30.10.2013р. до поточного моменту, на який надходили благодійні внески для ГО «Громадське телебачення» та, власне, передати ГО зазначені кошти (виконання волі благочинців). Аналогічну вимогу поставлено щодо всіх інших рахунків, відкритих Романом Скрипіним, на які здійснювались пожертви для ГО «Громадське телебачення»;

– надати звіт про надходження та використання коштів за використання контенту, права на який належать ГО «Громадське телебачення», на YouTube з 21.10.2013 та повернути зазначені кошти (для виправлення ситуації щодо зловживання службовим становищем та компенсації завданої шкоди).

Строк виконання зазначених вимог сплив 15.01.2016 р.

Жодної з вимог Романом Скрипіним виконано не було. Натомість Роман Скрипін поширив анонс, з якого випливає можливість нецільового використання коштів доброчинців ГО «Громадське телебачення». Фактично, за гроші, які належать ГО «Громадське телебачення» може бути профінансований проект, який не підзвітний ГО «Громадське телебачення» ні як його структурний підрозділ, ні як третя сторона, яка отримала право на використання бренду hromadske. Жодним з керівних органів ГО «Громадське телебачення» не ухвалювалося рішення про подібне делегування.

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» в своїх діях виходить з довготермінового інтересу глядачів. Усвідомлюючи відповідальність як перед благочинцями, так і перед українським суспільством загалом, розуміючи вагу встановлення прикладу для інших громадських та суспільних медіа, Наглядова рада звертається до Загальних зборів, Програмної ради,  Голови  ГО «Громадське телебачення»:

  • у випадку невиконання членом ГО «Громадське телебачення» Романом Скрипіним вимог керівних органів ГО «Громадське телебачення», задіяти правоохоронні органи як в Україні, так і в юрисдикціях країн, де були зареєстровані рахунки, зокрема PayPal та/або країн звідки здійснювались пожертви для запобігання порушення прав жертводавців;
  • впродовж найближчих тижнів завершити формування органів правління ГО «Громадське телебачення» з незалежним від виконавчого директора фінансовим директором, неухильно дотримуватися принципу подвійного схвалення всіх значущих фінансових транзакцій;
  • провести зовнішній незалежний управлінський та фінансовий аудит ГО “Громадське телебачення” з оприлюдненням критичних зауважень аудиторів;
  • посилити контроль за використанням бренду hromadske, юридично переслідувати непогоджене використання бренду.

Від імені Наглядової ради ГО «Громадське телебачення»

Голова Наглядової ради Євгенія Закревська.

Ярослав Грицак
Олексій Шалайський
Орися Луцевич
Євген Федченко
Євген Глібовицький
Михайло Мінаков
Олександр Саврук

До складу Наглядової ради входять історик Ярослав Грицак, журналіст Олексій Шалайський, експерт Chatham House Орися Луцевич, директор Школи журналістики Києво-Могилянської академії Євген Федченко, засновник експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький, філософ Михайло Мінаков, економіст, декан KMBS Олександр Саврук.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна