У Держдепі прокоментували версію про поставку ракетних двигунів з України в КНДР. ВІДЕО

 

Сполучені Штати серйозно ставляться до повідомлень ЗМІ про можливе постачання ракетних двигунів з українських підприємств до КНДР.
Про це заявила офіційний представник Державного департаменту США Хізер Науерт на брифінгу для ЗМІ.

“Звичайно, ми знаємо про це повідомлення. Це питання, яке ми сприймемо дуже серйозно, якщо такий випадок був”, – сказала Науерт.

Речниця зазначила, що було багато резолюцій Ради Безпеки ООН, які зобов’язували всі країни, в тому числі й Україну, запобігати постачанню технологій в КНДР.

“В минулому, як я знаю, Україна запобігла постачанню важливих матеріалів у країни, які викликають у нас серйозне занепокоєння”, – сказала Хізер Науерт.

“Ми не коментуємо повідомлення розвідки. Україна, слід зазначити, має дуже надійну історію зусиль у галузі нерозповсюдження, у тому числі відносно КНДР”, – додала представниця Держдепу.

Також вона підкреслила, що Україна та США мають хороші міцні відносини.

Читайте також:
ЗМІ нагадали, що в Україні засудили шпигунів з КНДР,
які цікавилися секретами ракетобудування

Як писала “Новинарня“, 14 серпня на сайті американсько щоденної газети The New York Times з’явилася стаття, в якій із посиланням на висновки Еллемана озвучено припущення, що що останні успіхи КНДР у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети “стали можливими завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, який має історичні зв’язки з російською ракетною програмою”.

Найімовірнішим постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП “Південмаш” (Дніпро), яке, як пише NYT, “залишалося одним із основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності”.

На підприємстві озвучені NYT припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР спростували, розцінивши їх як спробу дискредитувати “Південмаш” та Україну.

Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін заявив, що Майкл Еллеман пов’язаний з Російською Федерацією, де у 1995-2001 роках очолював програму скорочення ракетних озброєнь.

Сам Еллеман, на свідченнях якого ґрунтується стаття The New York Times, заявив, що такі поставки не могли бути пов’язані з українською владою.

Стаття в NYT з’явилася на тлі оголошених намірів КНДР завдати ракетного удару по американському острову Гуам у Тихому океані та готовності США почати війну з північнокорейським режимом.

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна