Наші антикорупціонери на зустрічах з європейцями мали б хоч одним реченням згадувати агресію Росії, – Ірина Геращенко

 

Ірина Геращенко
перший заступник голови Верховної Ради України, представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ, уповноважена президента з питань урегулювання на Сході України

(FB)

Іноді наші іноземні партнери воліли б більше говорити про домашнє завдання України (боротьба з корупцією, посилення демократичних процесів, прозорість економіки, розумна кадрова політика – все це, без сумніву, важливо і справедливо), аби тільки не говорити про власні зобов’язання, як-то гарантії безпеки України і захист прав людини на всьому Європейському континенті.

Часто наші європейські партнери роблять голосні заяви на захист українських ГО (це їхнє повне право, тим більше, вони підтримують ці ГО), але мовчать, як в рота води набрали, щодо арештів у Криму, суворих вироків російської окупаційної влади проти українців чи кримських татар.

Ви чули заяви іноземних урядів щодо судилища над Балухом чи Чийгозом? Я- ні. Зате деякі іноземні високопосадовці радять нам спочатку вирішити проблему Донбасу, а потім Криму

Ми НЕ прислухаємося до цих порад. Ми йдемо паралельними треками, крок за кроком і день за днем наближаючи звільнення Криму і Донбасу. В політико- дипломатичний спосіб. Посилюючи українську армію. Тому що і на окупованому Донбасі, і в окупованому Криму живуть громадяни України. І Донбас, і Крим – це українські території. Ми не дамо ЄС і США про це забути і зняти з порядку денного.

Більше того, цією своєю наполегливістю ми зберігаємо й захищаємо і європейські принципи та цінності. Адже ЄС базується не лише на безкомпромісній боротьбі з корупцією і повчаннях, як будувати демократію і світле майбутнє, а на правах людини, в першу чергу, на повазі до приватної власності (а українську приватну власність пограбували, РФ все вкрала в нас в Криму і Донбасі).

Ми щодня нагадуватимемо це європейцям і американцям, як би їм іноді не неприємно було це чути.

З Росією дійсно ніхто у світі не хоче воювати. Ми теж не хочемо воювати з Росією. Але РФ напала на нашу землю. І ми будемо захищатися. І ми будемо повертати нашу землю, наші території та звільняти наших людей.

P. S. Нашим дорогим іноземним партнерам, яким ми незмінно дякуємо за підтримку, занепокоєння і санкції, іноді набагато приємніше зустрічатися з нашими вітчизняними антикорупціонерами й опозиціонерами всіх мастей, які незмінно розкажуть, як все погано в Україні, і жодним словом не згадають про РФ, аніж з тими політиками, які нагадують про Будапештський меморандум, заручників і політв’язнів, статистику вбитих і поранених українців, про вкрадену на Донбасі і в Криму українську власність, про права людини, яких просто не існує на окупованих територіях.

В цьому контексті в мене незмінне прохання до всіх політиків і громадських активістів, які б табори й організації вони не представляли: про що б ви не спілкувалися з нашими шановними західними колегами і партнерами, не забудьте їм ОБОВ’ЯЗКОВО сказати одне речення – про російську військову агресію і ту ціну, яку Україна та українці платять сьогодні за мир в ЄС.

Читайте також:
Європарламент ухвалив резолюцію до третіх роковин “референдуму” в Криму

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна