Треті роковини трагедії MH17: винних у катастрофі покарають Нідерланди

 

Україна й Нідерланди уклали угоду щодо механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у катастрофі авіалайнера рейсу МН17, яка сталася 17 липня 2014 року на Донбасі.
Про це заявив президент Петро Порошенко у третю річницю трагедії.

“Сьогодні, запалюючи свічки пам’яті, ми схиляємо голови перед 298 невинними жертвами рейсу МН17. Страшна трагедія, яка невимовним болем прозвучала в серцях рідних і близьких, в кожному з нас. У той день, як і тепер”, – ідеться в дописі на ФБ-сторінці президента.

За словами Порошенка, зухвалого злочину “могло і не статися, якби не російська агресія, російська установка і російська ракета, завезені з території Росії”.

“Наша відповідальність і перед загиблими, і перед майбутніми поколіннями – довести агресору-терористу неминучість відповідальності за усі вчинені злочини”, – зазначив президент України.

“Саме тому, не вагаючись ані секунди, в перші дні після трагедії мною було прийнято рішення про передачу розслідування Нідерландам. Так само не вагаючись, відповідно до наданих мною повноважень, кілька днів тому ми підписали угоду між Україною та Нідерландами, якою підтверджено обрання механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у цьому злочині”, – повідомив глава держави.

Петро Порошенко наголосив: “Це наша спільна відповідь на геополітичні амбіції тих, хто намагається зірвати встановлення істини на найвищому міжнародному рівні”.

“Переконаний, що об’єктивність та неупередженість нідерландського правосуддя завершить цей шлях. Це наш спільний обов’язок перед пам’яттю тих, чиї биття сердець рівно три роки тому обірвала російська ракета”, – додав він.

Читайте також:
Родичі жертв рейсу MH17 провели мовчазний пікет посольства Росії в Гаазі

Лавров не хоче вірити Bellingcat, який навів докази того,
що рейс МН17 збито російським ЗРК “Бук”

Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року біля села Грабове, що неподалік від міста Торез у Донецькій області (район, підконтрольний бойовикам “ДНР”).
Загинули всі 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з території, підконтрольної бойовикам, зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.
В РФ уперто заперечують будь-які докази їх причетності до злочину.

Як повідомляла “Новинарня“, 5 червня ц.р. команда розслідувачів Bellingcat заявила, що їм вдалося виявити “відсутню ланку” для ідентифікації російського «Бука», який збив малайзійський “Боїнг”. Вони знайшли в соцмережах фотографію, на якій видно маркування ЗРК “Бук” №332, знятого до його транспортування в колоні до України в червні 2014 року.
Також визначено особи сімох військових водіїв РФ, які тоді транспортували “Буки” з Курської області на Донбас.

На початку червня стало відомо, що осіб, обвинувачених у причетності до катастрофи лайнера “Малайзійських авіаліній” на Донбасі, планують судити в Нідерландах в рамках нідерландського законодавства.

Читайте також:
Bellingcat: Із записів можна встановити,
хто з керівництва РФ дав наказ “Буку” збити “Боїнг”

Розслідування катастрофи MH17: голос організатора перевезення комплексу “Бук” належить генералу з РФ Дубінському

Генпрокуратура встановила сто людей,
причетних до збиття з “Бука” літака рейсу MH17

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна