Генпрокуратура віддала в Італію фінансового афериста Нікосію, щоб звільнити нацгвардійця Марківа

 

Джузеппе Дональдо Нікосія, “творець однієї з наймасштабніших в історії Італійської Республіки схем з відмивання грошей”, екстрадований з України до Італії. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

У своєму дописі в “Фейсбуці” Луценко не приховує, що екстрадиція Нікосії відбулася в контексті арешту в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа.

“Зазначений зловмисник (Нікосія) вкрав у італійців сотні мільйонів євро і багато років переховувався в різних країнах світу. Навесні цього року за результатами добре спланованої операції був затриманий СБ України. Завдяки професійній і добропорядній роботі ГПУ і МВС процедура екстрадиції Д. Нікосії була завершена за три місяці і сьогодні (17 липня – “Н”) в супроводі італійської поліції правопорушник відправився на батьківщину, де незабаром постане перед судом”, – повідомив Юрій Луценко.

“Після передачі Італії викрадених творів мистецтва дана подія стала черговим кроком до зміцнення Україно-італійського співробітництва між правоохоронними органами та дає підстави розраховувати на конструктивну позицію Італії у справі Віталія Марківа”, – зазначив генпрокурор України.

Читайте також:
В Італії призначили попередній допит нацгвардійця Марківа.
Спитають і свідків в Україні

Італійське звинувачення нацгвардійця Марківа базується
на відео француза Роглона. Батько вбитого Рокеллі дав пояснення

Як повідомляла “Новинарня“, 30 червня поліція Італії заарештувала в аеропорту Болоньї громадянина України Віталія Марківа за підозрою в причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 2014 року біля Слов’янська.

Старший сержант Марків є заступником командира взводу в батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події описував фотожурналіст Вільям Роглон з агентства Wostok Press, який теж перебував у місці обстрілу.

Українські військові заявляють, що Нацгвардія під час подій біля Слов’янська і гори Карачун в травні 2014 року не мала мінометів, а обстріл вели російсько-терористичні загони.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

Як заявив заступник генпрокурора України Євген Єнін, ГПУ звернулася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.
Генпрокуратура заявила, що буде забезпечувати захист законних інтересів Марківа в судовому процесі.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявив також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Читайте також:
Справа Марківа: в тюрму до нацгвардійця пустили українських дипломатів.
Проти нього є нові свідки. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна