МВФ: підвищення пенсійного віку в Україні критично важливе для продовження кредитування

 

Підвищення ефективного пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і МВФ, оскільки цей інструмент є важливим елементом скорочення дефіциту Пенсійного фонду України.
Як передає “Новинарня” з посиланням на УНІАН, про це заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен на онлайн прес-конференції 21 квітня.

“Пенсії дуже-дуже низькі, їх реальний розмір був зменшений інфляцією. Є потреба їх збільшення, але це повинно відбуватися паралельно з параметричними змінами у пенсійній системі, які дозволять відновити фінансову життєздатність. Таким чином, так, підвищення низького віку виходу на пенсію, підвищення ефективного пенсійного віку – критично важливо”, – сказав Томсен.

“Це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду [програми співпраці МВФ і України], щоб вийти на надійний план, як упоратися з цим у майбутньому. Таким чином, відповідь – так, пенсійна реформа – важлива частина наступного перегляду програми, і підвищення ефективного пенсійного віку є її (реформи) частиною”, – заявив представник МВФ.

За його словами, пенсійна реформа була частиною програми співпраці України і Фонду від самого її початку.

“Пенсійна реформа була частиною програми від самого початку і відкладалася кілька разів. Україна має серйозні проблеми з пенсійною системою. Я думаю, що це другий за розміром дефіцит пенсійного фонду в світі. Це комплексна проблема. В Україні дуже велика кількість пенсіонерів по відношенню до кількості людей, які сплачують внески у пенсійний фонд, це співвідношення 1 до 1”, – наголосив Томсен.

Як повідомляла “Новинарня“, уряд України у рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн. українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.
Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої і бездефіцитної пенсійної системи.

Водночас, згідно із заявою Міжнародного валютного фонду за підсумками засідання Ради директорів з українського питання, Україна не може відкладати проведення масштабної пенсійної реформи, зокрема підвищення ефективного пенсійного віку.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна