Перший день “тиші”: 37 обстрілів, четверо бійців поранені

За першу добу “великоднього перемир’я”, 1 квітня, противник 37 разів порушив “режим тиші”. Четверо військовослужбовців ЗС України отримали поранення. Про це йдеться у зведенні прес-служби штабу АТО.

“Незважаючи на досягнуті домовленості Тристоронньої контактної групи щодо припинення вогню з 00.00 1 квітня вздовж усієї лінії розмежування, російсько-окупаційні війська здійснювали провокаційні обстріли позицій Збройних сил України”, – ідеться в повідомленні.

Найбільшу кількість обстрілів зафіксовано на Маріупольському напрямку. З міномету калібру 82 мм ворог відкривав вогонь по опорних пунктах сил АТО в районі Березового. З озброєння БМП та стрілецької зброї гатив по морських піхотинцях поблизу Широкиного. З протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї російсько-терористичні підрозділи вели вогонь по захисниках Водяного. А позиції поблизу Березового, Павлополя, та Гнутового бойовики обстрілювали з великокаліберних кулеметів.

На Донецькому напрямку, з мінометів калібру 120 мм та 82 мм, озброєння БМП та стрілецької зброї ворог накривав вогнем опорні пункти ЗСУ поблизу Луганського. З мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів бив по захисниках Авдіївки. По позиціях українських сил під Верхньоторецьким противник вів вогонь з гранатометів, а з великокаліберних кулеметів обстрілював захисників Кам’янки. Поблизу Авдіївки, Верхньоторецького та Майорська активно діяли ворожі снайпери, а біля Троїцького НЗФ відкривали вогонь зі стрілецької зброї.

На Луганському напрямку ворог виявляв мінімальну активність. Позиції поблизу Станиці Луганської обстрілював ворожий снайпер.

“Незважаючи на збройні провокації з боку ворога, українські військовослужбовці суворо дотримувалися “режиму тиші” і вогонь у відповідь не відкривали”, – підкреслено у зведенні.

Читайте також:
Порошенко дав наказ з 1 квітня припинити вогонь.
І домовився з Меркель й Олландом

Нагадаємо, попереднього разу про всеохопний режим припинення вогню було домовлено в Мінську на засіданні ТКГ у зв’язку з новорічними святами, “перемир’я” почалося 24 грудня, однак де-факто тривало недовго. Перед тим українські війська увійшли в Новолуганське, що в “сірій зоні”.

Перед тим про “режим тиші” було домовлено з 15 вересня, він протримався деякий час. Тоді було розведено сили й засоби в районах населених пунктів Золоте і Петрівське.

Раніше 2016 року були домовленості про “режим тиші” на День знань і перемир’я на Великодні й травневі свята.

Читайте також:
Тимчук про «перемир’я» з 1 квітня: за фактом, провалено ще до офіційного початку

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна