“Шахтар” у Харкові програв “Сельті” і вилетів з Ліги Європи

У ніч з четверга на п’ятницю, 23-24 лютого, в Харкові відбувся матч 1/16 фіналу Ліги Європи, в якому донецький “Шахтар” приймав іспанську “Сельту”.

Клуб олігарха Ахметова вперше проводив номінально домашній матч у Харкові.

На стадіоні ОСК “Металіст” зібралося 32 тисячі глядачів (як відомо, після банкрутства колишній сам “Металіст” – клуб олігарха Курченка – вилетів до аматорської першості, і Харків позбавлений великого футболу).

Перший матч суперників відбувся в Віго і завершився мінімальною перемогою “гірників” – 1:0.

У повторному поєдинку в “Шахтаря” було багато гольових моментів, “гірники” зусиллями Коваленка навіть вразили ворота суперника, але арбітр зафіксував положення поза грою.

Для визначення переможця знадобилися два екстра-тайми, загалом 120 хвилин боротьби.

За цей час “Шахтаря” завдав 9 ударів у площину воріт гостей, галісійський клуб – 11.
Володіння м’ячем – 46% на 54% не на користь донеччан, яких очолює португалець Паулу Фонсека.

Перший м’яч у грі було забито аж на 91-й хвилині. Швед Гвідетті вирвався віч-на-віч з П’ятовим, і голкіпер “гірників” зніс нападника. Арбітр Вінчич зі Словенії призначив пенальті, який реалізував Аспас та перевів гру в овертайм.

Уже в другій доданій 12-хвилинці подача з кутового завершилася точним ударом головою від Кабраля – 2:0.

Ця поразка стала для підопічних Фонсеки першою за сім останніх місяців в офіційних матчах.

“Шахтар” – “Сельта” – 0:2 (перший матч – 1:0)
Голи: Аспас, 90 (пен.), Кабраль, 108

“Шахтар”: П’ятов, Ордець, Ісмаїлі, Срна, Ракицький, Марлос, Малишев (Борячук, 112), Коваленко (Степаненко, 73), Фред, Тайсон (Бернард, 83), Бланко Лещук

Прикметно, що вилетів із Ліги Європи на цій стадії й петербурзький “Зеніт” – клуб колишнього тренера “Шахтаря” Мірчі Луческу.
У двоматчевому протистоянні з “Андерлехтом” (0:2, 3:1) пітерці пропустили фатальний гол на 90-й хвилині.
Натомість далі йдуть “Ростов” і “Краснодар”.