За рік у світі загинуло значно менше журналістів, ніж у 2015-му

 

Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” (RSF) звітує про 74 журналістів, які загинули у 2016 році в різних країнах, виконуючи свою роботу.

Як інформує “Новинарня“, про це йдеться в щорічному звіті організації. При цьому звіт не містить згадок про Україну.

За даними RSF, 53 журналістів було навмисне вбито через їхню професійну діяльність, 21 – загинув під час виконання своїх обов’язків, не будучи прямою ціллю насильства.

Серед загиблих репортерів 57 осіб були професійними журналістами, дев’ять – цивільними (блогерами), вісім – людьми, які співпрацюють зі ЗМІ.

У 69 випадках жертвами насильства стали чоловіки, в п’яти – жінки.

65% журналістів загинули в зонах збройних конфліктів.

У п’ятірку країн, де загинуло найбільше працівників ЗМІ, входять Сирія (19 загиблих), Афганістан (10), Мексика (9), Ірак (7) та Ємен (5).

Водночас у RSF зазначають тенденцію до зменшення кількості жертв серед журналістів, адже у 2015 році загинув 101 репортер.

Також “репортери….” підрахували, що з 2006 року щонайменше 780 професійних журналістів загинули у зв’язку з їхньою діяльністю.

RSF повідомляли про те, що за цей рік у світі неправомірно затримані 348 журналістів, і цей показник на 6% перевищує статистику 2015-го.

Нагадаємо, 20 липня в Києві загинув журналіст “Української правди” Павло Шеремет. Вбивство залишається нерозкритим.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна