Президент Колумбії рятує мирну угоду з бойовиками ФАРК, яку народ відкинув на референдумі

 

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос призначив групу урядовців, які мають почати переговори з опозицією про зміни до мирної угоди з повстанським угрупованням ФАРК (“Революційні збройні сили Колумбії”). Про це Сантос повідомив після зустрічі з лідерами політичних партій, передає ВВС.

На референдумі в неділю, 2 жовтня, громадяни Колумбії відкинули укладену раніше угоду з ФАРК.

Колишній президент Альваро Урібе, який очолював кампанію проти угоди з марксистськими терористами, не був присутній на зустрічі, але призначив трьох учасників переговорів з урядом.

Урібе, сенатор і лідер партії “Демократичний центр”, прагне, аби бойовики, що скоїли тяжкі злочини, відбули тюремне ув’язнення, а деякі з лідерів ФАРК були відсторонені від політики.

Натомість уже проголошена угода передбачає амністію для повстанців – крім тих, хто причетний до особливо тяжких воєнних злочинів, інтеграцію колишніх бойовиків у суспільство, проведення в Колумбії земельної реформи та спеціальні суди для розслідування злочинів, скоєних за роки війни. Відповідно до договору, ФАРК мав би стати політичною партією й отримати місця в парламенті, а колишні бойовики переїхали б у демілітаризовані зони під контролем ООН.

Нагадаємо, мирну угоду підписали минулого тижня після майже чотирирічних переговорів під егідою ООН у кубинській столиці Гавані.
Від імені Колумбії угоду підписав президент Хуан Мануель Сантос. ФАРК представляв лідер угруповання Родріго Лондоньйо, відомий під псевдонімом “Тимошенко” (Comandante Timochenko) – на честь радянського українського маршала Семена Тимошенка часів ІІ Світової війни.

Угода мала покласти край 52-річному громадянському конфлікту в країні.

Для її втілення угоду мав схвалити колумбійський народ на референдумі.

Опитування громадської думки показували, що перемогу мають здобути прибічники угоди. Втім, результат став неочікуваним: 50,2% виборців проголосували проти.

Після оголошення результату референдуму і президент Сантос, і ФАРК підтвердили намір продовжити роботу для досягненням миру.

ФАРК (“Революційні збройні сили Колумбії”, марксистська повстанська організація) зараз налічує близько 7 тисяч озброєних бійців. Низка країн, таких як США, Канада, країни ЄС та більшість латиноамериканських країн, вважають ФАРК терористичною організацією.
Організація була сформована у 1960-х роках як військове крило Комуністичної партії Колумбії. Хоча спочатку ФАРК виступала як партизанське ліворадикальне з’єднання, пізніше, у 1980-х, ця бойова організація взялася також за наркоторгівлю й викрадення заручників.

Читайте також:
В Колумбії закінчилась війна, яка тривала понад півстоліття.
Терористам – амністія

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна