Українська сторона СЦКК готова до відведення військ. Але – за певних умов

 

Українська сторона СЦКК (Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін у Донецькій і Луганській областях) готова до виконання “Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів” та опрацьовує питання його реалізації. Про це йдеться в заяві керівника української сторони СЦКК генерал-майора Бориса Кременецького, яку оприлюднила прес-служба штабу АТО.

Зазначається, що військовослужбовці української сторони СЦКК провели рекогносцировку у трьох районах планованого відведення військ із визначенням можливих місць розгортання спостережних пунктів для спостерігачів СЦКК та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

На думку української сторони, СММ ОБСЄ має відігравати ключову роль у процесі моніторингу та верифікації процесу розведення сил та засобів.

Наразі триває узгодження окремих технічних питань.

“З метою забезпечення цілодобового моніторингу обстановки на визначених ділянках, в українській стороні СЦКК здійснено перерозподіл особового складу та автомобільної техніки. Опрацьовані питання взаємодії та зв’язку з СММ ОБСЄ з метою оперативного вирішення питань”, – ідеться в заяві.

“Українська сторона готова до виконання «Рамочного решения». Розведення сил та засобів з української сторони у зазначених ділянках буде здійснюватися у повній відповідності із «Рамочным решением» при виключному виконанні зазначених у документі умов:

  1. Повне припинення вогню упродовж 7 діб для кожної з конкретних ділянок розведення, вказаних у додатку до цього «Рамочного решения».
  2. Постійний моніторинг процесу розведення сил та засобів з боку СММ ОБСЄ.

СЦКК продовжує сприяти повному припиненню вогню, оперативно реагує на можливі факти перешкоджання здійсненню моніторингу і верифікації СММ ОБСЄ та забезпечує безпеку спостерігачів СММ ОБСЄ.

Збройні сили України суворо дотримаються режиму припинення вогню та неухильно виконують відповідні пункти Мінських угод”, – ідеться в заяві.

Читайте також:
Для виконання угоди про розведення сил на Донбасі потрібна політична воля сторін, – Штайнмаєр

Голова ВЦА: Якщо відведемо війська на кілометр – втратимо Станицю Луганську

Марчук відповів Гарбузу: відведення військ на 1 км не призведе до втрати території

Жителі Станиці Луганської готують протести проти відведення ЗСУ

Нагадаємо, що 21 вересня в Мінську було підписано рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі.
Перші три “зони безпеки” площею 2 кв. км мають бути створені з гуманітарних міркувань в районі населених пунктів Петровське (ОРДО), Золоте та Станиця Луганська (Луганська область).
Згідно з цими домовленостями, СММ ОБСЄ здійснює на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення.
Дія угоди може бути поширена й на інші ділянки фронту, однак вони будуть визначені в результаті подальших консультацій.

Детальніше про деталі й механізми угоди читайте в матеріалі “Новинарні”:
У Мінську підписано угоду про відведення військ у трьох зонах безпеки на Донбасі

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна