Конгрес США схвалив закон про підтримку суверенітету України, який може означати поставки летальної зброї

 

У США триває підготовка законодавчої основи для того, щоб у разі прийняття рішення про надання Україні летального озброєння швидко застосувати всі необхідні механізми. Так прокоментував перспективи подальших законодавчих дій Вашингтона посол України в США Валерій Чалий, передає “Укрінформ“.

Українська сторона очікує, що закон H.R. 5094 “Про підтримку стабільності й демократії в Україні”, проголосований у середу, 21 вересня, Палатою представників США, буде затверджений у Сенаті і підписаний президентом до кінця нинішнього року.

“Цей закон зараз проголосований в Палаті представників, далі його “дзеркальна” версія буде проголосована в Сенаті сподіваюсь, цього року. Думаю, президент Сполучених Штатів – Барак Обама – підпише його”, – зауважив український дипломат.

Чалий спрогнозував, що це може статися навіть до грудня – між президентськими виборами в Сполучених Штатах та початком роботи 115-ї сесії Конгресу.

Коментуючи зміст документа, прийнятого нижньою палатою Конгресі США, посол наголосив на важливості “цілого блоку питань”, пов’язаних не тільки з невизнанням окупації Криму, а й додатковими механізмами санкцій.

“Уперше на законодавчому рівні визначена чітка заборона для всіх державних структур будь-якої активності на території півострова, яка йде врозріз з підходами міжнародного права”, – сказав Валерій Чалий.

Він також зазначив, що закон містить положення, пов’язані з санкціями.

“Сьогодні, наприклад, санкції затверджуються розпорядженнями Барака Обами, а тут уперше це буде оформлено чітко на законодавчому рівні. Крім того, це ще один сигнал двопартійної підтримки України, який надходить з Вашингтона”, – підкреслив Чалий.

Що стосується положень закону про летальну зброю, за словами посла, “це був би дуже потужний сигнал, в першу чергу, для Росії”.

Наразі позиція Білого дому дійсно не дозволяє повною мірою використовувати ці можливості, “але я не виключаю, що це питання може бути розглянуто після президентських виборів у США”, наголосив посол.

Водночас він підкреслив, що зараз Україна почала швидше отримувати оборонне обладнання зі США, про яке говорилось уже давно – безпілотні апарати, захищені засоби зв’язку, контрбатарейні радари.

“По суті, це великий комплекс оборонної зброї, що рятує життя і дає можливість встановити мир в Україні”, – підкреслив дипломат.

Закон H.R. 5094 “Про підтримку стабільності і демократії в Україні”, раніше підтриманий комітетом у закордонних справах, Палата представників Конгресу США одностайно схвалила в середу, 21 вересня.

Документ фіксує збереження американських санкцій проти Російської Федерації до своєчасного, повного і доведеного виконання нею Мінських домовленостей.

Закон містить заборону на визнання Сполученими Штатами анексії Росією Криму. Передбачається, що відповідні санкції залишатимуться чинними, доки президент США не надасть до Конгресу свідчення про відновлення суверенітету України над півостровом.

До переліку передбачених законом координованих із союзниками та партнерами США засобів підтримки України включено летальні оборонні системи озброєнь.

Окремі його положення спрямовані на посилення протидії російській інформаційній пропаганді та сприяння залученню іноземних інвестицій в економіку України.

Співавторами документа виступили біля 40 конгресменів від Демократичної та Республіканської партій. Перед його підписанням президентом США ідентичний за змістом законопроект має бути підтриманий Сенатом.

Читайте також:
США передали Україні контрбатарейні радари,
здатні визначати координати мінометів і “градів” ворога

США подарували Україні 2500 приладів нічного бачення.
Волонтери згортають допомогу ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна