Суд ЄС визнав непровомочними санкції проти Януковича, його сина і Клюєва

 

Загальний суд Європейського Союзу визнав неправомочним рішення ЄС застосувати санкції проти екс-президента України Віктора Януковича, його сина Олександра та екс-глави адміністрації президента України Андрія Клюєва на період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року, але правомочним – на період з 6 березня 2015 року по 6 березня 2016 року. Як передає власний кореспондент УНІАН, відповідне рішення ухвалене в Люксембурзі.

“Сьогоднішнім рішенням Загальний суд анулює заморожування активів, яке накладалося на них на період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року. Однак Загальний суд підтвердив заморожування коштів, введене в період з 6 березня 2015 року до 6 березня 2016 року”, – йдеться в рішенні.

Загальний суд дійшов висновку, що заморожування активів трьох українських можновладців не відповідає критеріям внесення до санкційного списку і, отже, анулює запобіжні заходи за період з 6 березня 2014 року до 5 березня 2015 року.

Щодо другого періоду – з 6 березня 2015 року до 6 березня 2016 року, Загальний суд вважає, що рішення ЄС про санкції виправдовує той факт, що дії, які класифікуються як розкрадання державних коштів, є порушенням закону.

Загальний суд також встановив, що Рада ЄС, щоб виправдати введення обмежувальних заходів проти екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра та Клюєва, керувалась листами від української влади від 10 жовтня 2014 року і 30 грудня 2014-го.

“Ці листи містять звіт про прогрес у різних розслідуваннях щодо цих трьох громадян України і надають достатньо доказів того, що коли у березні 2015 року рішення про заморожування їхніх коштів було продовжено, ці особи були фігурантами кримінальних проваджень у зв’язку з незаконним привласненням державних коштів або активів”, – наголосив суд.

За інформацією “Німецької хвилі”, в рішенні суду йдеться про те, що, заморожуючи рахунки Віктора Януковича, його сина Олександра і колишнього голови АП Андрія Клюєва, Брюссель спирався на недостатньо ґрунтовну фактичну базу.

Річ у тім, що рішення Європейської Ради тоді ґрунтувалося виключно на листі за підписом генерального прокурора України Олега Махніцького, в якому вказувалося на існування підозр щодо Януковича і його оточення у розкраданні державного майна. Натомість, переконані європейські судді, для внесення до санкційного списку вказаних осіб необхідно було відштовхуватися від існування кримінальних справ з певною доказовою базою. Утім, на момент ухвалення санкцій жодних справ ще не існувало.

Проте скасування санкцій за 2014 рік не стало підставою для розмороження активів Януковича та інших позивачів.

На сьогодні вже чинне рішення Ради ЄС про подовження санкцій від березня 2016 року. Суд постановив викреслити позивачів лише зі списку 2014 року.

Санкції ЄС щороку подовжуються окремим юридичним актом. Рішення від 2016 про подовження санкцій колишній український президент, його син – олігарх 2010-2014 років – і Андрій Клюєв вже оскаржили кілька місяців тому. Рішення за цим позовом очікується не раніше другої половини наступного року.

Читайте також:
Суд ЄС анулював санкції проти Віктора Януковича-молодшого

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна