Меджліс вимагає посилити санкції проти Росії через Умерова

 

Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародні організації посилити санкції проти Росії. Про це йдеться в заяві Меджлісу, опублікованій на сторінці його лідера Рефата Чубарова у “Фейсбуці”.

“Меджліс кримськотатарського народу закликає ООН, ЄС, Раду Європи, ОБСЄ, НАТО та інші міжнародні організації до посилення санкцій та інших обмежень щодо Російської Федерації та їх збереження аж до повного відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, що включають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь”, – сказано у відозві.

У документі підкреслюється, що Росія як країна-окупант відмовляється дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права на території окупованого нею Криму.

У Меджлісі заявляють, що “відповідальність за життя і свободи політичних в’язнів в окупованому Криму, права і свободи всіх його жителів покладаються не лише на державу Україна, а й на уряди і парламенти країн – членів міжнародних організацій, покликаних забезпечити глобальний мир і безпеку людської цивілізації”.

“Єдиною умовою, що дозволяє забезпечити права і свободи людини, права кримськотатарського народу – корінного народу Криму, є деокупація Криму і відновлення суверенітету України на території півострова”, – йдеться в заяві.

Заяву ухвалено на тлі загострення ситуації з ув’язненням до психлікарні заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, стан здоров’я якого погіршився в умовах обмеження контактів із рідними.

Читайте також:
Євросоюз вимагає звільнення хворого Умерова з психлікарні Сімферополя, – заява

Водночас перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял закликав кримськотатарських громадських активістів і всіх, хто постраждав від політичних репресій у Криму, домагатися максимальної публічності всіх фактів порушень прав людини. Про це він заявив у коментарі “Крим.Реалії“.

Читайте також:
На Майдані активісти вимагають звільнення Умерова

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *