Для запуску “безпечного” е-декларування потрібно ще два місяці

 

Голова Національної агенції із питань запобігання корупції Наталія Корчак обіцяє, що подання електронних декларацій активів держчиновнків не буде здійснюватися до отримання комплексного сертифікату захисту інформації. Про це вона заявила по завершенню екстреного засідання НАЗК у суботу, 13 серпня, повідомляє “Європравда”.

“Якщо не буде атестату відповідності, інтерфейс подання декларацій не буде активований”, – запевнила Корчак, відповідаючи на запитання експертів.

Водночас голова НАЗК визнала, що наразі діє попереднє рішення Агенції про безумовний запуск системи 15 серпня.

Заступник голови НАЗК, член Агенції від громадськості Руслан Рябошапка підтримав позицію про неприпустимість запуску системи без сертифікату.

Члени НАЗК не уточнили, яким чином вони вирішуватимуть цю суперечність.

Керівник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко на засіданні НАЗК заявив, що для надання повноцінного атестата безпеки системи електронного декларування потрібно два місяці.

“Для експертизи такої системи потрібно два місяці, а ми працювали дві доби. Тому навіть якщо ті вразливості, що знайдені, будуть вирішені, то казати про готовність системи буде неможливо”, – заявив Євдоченко, коментуючи на прохання членів НАЗК можливість термінового виправлення помилок та надання системі декларування необхідного атестату.

Керівник Держспецзв’язку заявив про готовність співпрацювати із розробником для виправлення помилок.

Наразі розробник програмного комплексу та члени НАЗК не повідомлені про суть претензій Держспецзв’язку, відповідна документація буде надана протягом найближчої години, пообіцяв він.

Згодом Євдоченко ухилився від відповіді про можливі нові терміни проведення атестації, інформує “Європравда”.

Читайте також:
Член НАЗК повідомляє про саботаж запровадження системи е-декларування чиновників. Гройсман відреагував

Як відомо, система е-декларування від Національної агенції запобігання корупції має розпочати роботу в 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року.
Починаючи з моменту запуску, першими – протягом 60 днів – декларації мають подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців – починаючи від президента, глави уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади.
Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

Раніше повідомлялося про спроби НАЗК відстрочити початок е-декларування для вищих чиновників.

12 серпня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій нібито через недостатню його захищеність від хакерів.

Перед тим президент Петро Порошенко оприлюднив відкрите звернення до “всіх, від кого залежить вчасний старт електронного декларування”, в якому виключив можливість перенесення запуску системи на пізніщі терміни.

Як відомо, початок роботи системи електронного декларування є перепоною для впровадження безвізового режиму ЄС для України.
Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.
Раніше Євросоюз виступив із офіційною заявою про те, що Київ має забезпечити повноцінний запуск електронного декларування 15 серпня.

Реальними супротивниками впровадження е-декларування деякі спостерігачі вважають вище керівництво держави, яке дало відповідні вказівки Держспецзв’язку.

Антикорупційна група “Реанімаційного пакету реформ” вважає ненадання системі електронного декларування атестату КСЗІ політичним рішенням, спрямованим на  блокування повноцінного запуску системи та застосування кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації.

Читайте також:
Е-декларування можуть запустити в режимі, що зробить держчиновників безкарними, – РПР

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна