Клімкін: ОБСЄ готова розмістити 9 КП на неконтрольованій Україною ділянці кордону з РФ

 

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) висловила готовність розмістити дев’ять пунктів контролю на неконтрольованій Україною ділянці кордону з Російською Федерацією. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Звичайно ж, ніхто не настільки наївний, щоб вважати, що Росія перестане впливати на Донбас на етапі підготовки до виборів, але йдеться про те, щоб, як мінімум, фізично вивести російські війська, озброєння або повністю поставити його під контроль збройного компоненту міжнародного співтовариства, і звичайно, досягти доступ ОБСЄ до всієї території Донбасу. Йдеться про розміщення баз ОБСЄ неподалік від кордону з узгодженим географічним розташуванням. ОБСЄ готова до цього. Ми хочемо розмістити як мінімум дев’ять баз уздовж кордону, також відповідні засоби відеоспостереження, зокрема інфрачервоні прилади, що додатково відслідковуватимуть ситуацію, зокрема і вночі”, – зазначив Клімкін.

За словами глави МЗС, ці засоби мають бути розміщені на всіх ділянках, де є ризик поставок озброєнь і перекидання військ та найманців, на дорогах і залізничних коліях.

“І звичайно, нам потрібні представники ОБСЄ з нашого боку кордону у всіх пунктах пропуску на неконтрольованій ділянці кордону”, – додав він.

Павло Клімкін зауважив, що це мінімум того, що потрібно досягти для прогресу в сфері безпеки.

“І звичайно критичним є узгодження мандата і розгортання збройної поліцейської місії ОБСЄ”, – наголосив міністр.

При цьому Клімкін підкреслив, що логіка російської сторони зовсім інша.

“Російська логіка полягає в тому, щоб нічого не робити в сфері безпеки. При цьому Росія намагається звинувачувати Україну в небажанні просуватися в політичному вимірі, прагнучи законсервувати статус-кво і фактично таким чином отримати квазілегітимізацію російського протекторату [в ОРДЛО]. І через цей протекторат далі розкручувати ситуацію і дестабілізувати Україну. Зараз такі дії спрямовані на усвідомлене виснаження ресурсів, а потім на цій основі буде просуватися ідея федералізації України так, як її бачать у Москві”, – сказав Клімкін.

Читайте також:
МЗС вимагає у Росії невідкладно допустити місію ОБСЄ на територію Криму

“5 хвилин шизофренії”. Як в “ДНР” тренують “мирну” відсіч збройній іноземній місії.
ФОТО, ВІДЕО

Напередодні, 11 серпня, Міністерство закордонних справ України звернулося до ОБСЄ з проханням посилити присутність членів спеціальної моніторингової місії у “проблемних” зонах – на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом та на кордоні з Росією.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна