Імператор Японії зробить заяву про зречення престолу

 

Імператор Японії Акіхіто у понеділок, 8 серпня, зробить відео звернення до нації на тлі повідомлень ЗМІ про можливе зречення монарха від престолу. Про це інформує “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

Раніше японські ЗМІ повідомили, що 82-річний імператор, який переніс операцію на серці і лікується від раку простати, висловив намір зректися престолу у найближчі роки.

Агентство зазначає, що звичайні японці підтримують бажання імператора піти, однак у Японії немає жодної правової бази для зречення трону.
Особливий спротив ідея зречення викликає у консерваторів на чолі з прем’єр-міністром Сіндзо Абе, який побоюється дебатів з приводу можливості для жінки стати імператрицею.

Відеозвернення імператора Акіхіто, що вступив на престол у 1989 році після смерті свого батька імператораа Хірохіто,  вийде в ефір японського телебачення о 15:00 (8:00 за Києвом).

Імператор Акіхіто останнім часом передав частину своїх обов’язків спадкоємцеві, 56-річному кронпринцу Нарухіто.
У Нарухіто є лише одна дочка, а оскільки наслідування у імператорській родині йде по чоловічій лінії, то наступним претендентом на престол є брат Нарухіто – Акісіно, а потім – його 9-річний племінник Хісахіто.

До народження Хісахіто у імператорській родині понад 40 років не народжувалися спадкоємці чоловічої статі, що й викликало дебати з приводу наслідування престолу жінками.

Читайте також:
Як депутат Черненко спостерігав за виборами у високотехнологічній Японії

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *