Депутати-прогульники зекономили Верховній Раді 1,5 млн. грн.

Верховна Рада порожня

Невиплата зарплатні депутатам, які не відвідують засідання парламенту, дала Верховній Раді змогу зекономити за останній час 1,5 млн. гривень. Про це на прес-конференції заявив голова ВР Андрій Парубій.

При цьому він визнав, що для багатьох депутатів грошові штрафи є несуттєвими і не змушують їх ходити на засідання, тож Парубій закликав громадськість чинити тиск на прогульників.

“За останній місяць-півтора, коли цей громадський тиск зріс, я можу сказати впевнено, що Верховна Рада стала працювати більш ефективно”, – заявив спікер.

Також Парубій заявив, що його погроза публікувати прізвища прогульників у газеті “Голос України” також подіяла і депутати стали активніше ходити на роботу.

Відповідаючи на запитання, чи може в цій ситуації бути ефективним імперативний мандат, спікер нагадав, що такий механізм вже працює – фракції можуть позбавляти мандату депутатів, які виходять зі складу фракції. Зокрема, цим скористалася фракція БПП, виключивши Миколу Томенка і Євгена Фірсова.

У той же час, за словами Парубія, цей механізм викликає сильну критику з боку західних партнерів України, які називають його недемократичним.

Голова ВР заявив, що підтримує надання громадянам права збирати підписи та відкликати депутатів, які неякісно працюють, однак визнав, що наразі в Раді не знайдеться голосів для прийняття такого закону.

Читайте також:
Парубій: Конституційне рішення ВР про децентралізацію можливе
після вилучення норми про Донбас

Як відомо, четверта сесія ВР VIII скликання закрилася 15 липня. Цього тижня депутати формально працюють у комітетах, після чого в роботі парламенту оголошена перерва до початку вересня.

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *