Канадську армію очолив етнічний українець

 

Новим командувачем сухопутних військ Канади став етнічний українець Павло Винник. Про це у своєму “Твіттері” повідомив посол Канади в Україні Роман Ващук.

“Генерал-лейтенант Винник, внук українських поселенців зі Стрия, перейняв командування канадською армією”, – написав посол.

Призначення було затверджене 14 липня, про що в соцмережі повідомив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, привітавши Винника з призначенням.

Досі Пол Винник (Paul Wynnyk) очолював військову розвідку Канади.
У 2009 році він брав участь у війні в Афганістані в складі багатонаціонального командування безпеки як помічник командувача, відповідального за формування афганського міністерства оборони та національної армії.

За освітою він – військовий інженер, служить у ЗС Канади із 1981 року. У 2009 брав участь у війні в Афганістані в складі багатонаціонального командування безпеки як помічник командувача, відповідального за формування афганського міністерства оборони та національної армії.

Призначення Винника стане найвищим досягненням українських канадців у Сухопутних військах Канади. Водночас щонайменше три члени української громади отримували найстарше генеральське звання у канадських ВПС.

З нагоди нового призначення Винника підвищено у званні з генерал-майора до генерал-лейтенанта, що є другим по старшинству у збройних силах Канади.

Нагадаємо, про нове призначення Винника стало відомо в січні цього року.

Цього тижня Україну відвідав з офіційним візитом прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він зокрема побував на Яворівському полігоні.

Читайте також:
Глава уряду Канади і його міністри дотримали дрес-код Дня вишиванки

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *