На Чонгарі підняли прапор недоузгодженого кримськотатарського батальйону

Прапор кримськотатарського батальйону імені Номана Челебиджихана

 

На пункті пропуску “Чонгар” між Херсонською областю та окупованим Кримом учора, 18 червня, підняли прапор кримськотатарського батальйону імені Номана Челебиджихана. Про це в соцмережі повідомив координатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов.

“Сьогодні стався історичний момент для нашого батальйону. Ми підняли свій батальйонний прапор. Над його створенням і розробкою кілька місяців працювали наші хлопці”, – написав віце-президент Світового конгресу кримських татар Іслямов.

“Прапор батальйону разом з кримськотатарським національним прапором, разом з державним прапором України”, – додав він.

Іслямов розмістив відповідне відео:

На початку червня голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров висловив переконання в необхідності створення окремого кримськотатарського батальйону.
За словами Чубарова, коли Крим повертатиметься до складу України, то виникне багато проблем, які були й на Донбасі, коли поверталися окуповані території – “охорона громадських споруд, комунікацій, органів тимчасової виконавчої влади…
“Скажіть, хто це може зробити краще, ніж військові, пов’язані з Кримом – росіяни, українці та кримські татари. Ось ця ідея зі створення кримськотатарського батальйону”, – наголосив він.

Чубаров наголосив, що готовий і надалі дискутувати з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим з цього питання.

У той самий період Арсен Аваков заявив, що не підтримує ініціативу створення кримськотатарського батальйону.

“Я зустрічався з Мустафою Джемілєвим і Рефатом Чубаровим. Ми обговорювали, як використовувати тих патріотів (від кримськотатарського народу), які перебувають на материковій території України. Ми все-таки прийняли лінію, що це країна Україна, і тут не повинно бути ні вірменського, ні грузинського, ні кримськотатарського окремого батальйону”, – сказав Аваков.

“На моє переконання, кримський татарин як будь-який інший громадянин України повинен бути в регулярному підрозділі української армії, Національної гвардії, Національної поліції”, – вважає міністр.

Як відомо, віце-президент Світового конгресу кримських татар Ленур Іслямов 20 грудня 2015 року анонсував створення кримськотатарського добровольчого батальйону “Крим” імені Номана Челебіджихана, в якому служитимуть 560 осіб.
У квітні 2016 році лідер Меджлісу Рефат Чубаров повідомив про розробку концепції діяльності батальйону, яку подано президенту України і міністру внутрішніх справ. “Це не мононаціональний і не монорелігійний підрозділ, але при цьому там мають бути створені умови для віруючих людей, там має бути халяльна їжа, там разом з капеланом має бути імам”, – зазначав Чубаров.

 

Читайте також:
Окупаційна прокуратура в Криму розслідує створення батальйонів кримських татар

Батальйон кримських татар “Аскер” офіційно запускається в травні

Активісти “Аскера” на межі з Кримом – крок до деокупації півострова, – Іслямов

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *