Білоруси виходитимуть на пенсію на три роки пізніше

білорусь-пенсія

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 11 квітня підписав указ про підвищення пенсійного віку на три роки. Про це повідомляє білоруський сайт TUT.by.

Як стверджується в повідомленні прес-служби Лукашенка, указ спрямований “на вдосконалення пенсійного забезпечення в умовах зміни соціально-демографічних умов”.

Згідно з документом, підвищення пенсійного віку відбуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2017 року. Планку підвищуватимуть кожні 6 місяців, аж до досягнення 63 років пенсійного віку в чоловіків та 58 – у жінок.

Близько місяця тому на розгляд президента Білорусі було внесено три варіанти збільшення пенсійного віку: “жорсткий” – до 60 років у жінок і до 65 – у чоловіків, “гендерний” – 60/63 та “м’який” – 58/63.

Обраний Лукашенком останній варіант дозволить зберегти наявне співвідношення працюючих та пенсіонерів до 2023 року.

Зараз у Білорусі жінки виходять на пенсію в 55 років, а чоловіки – в 60, тобто так само, як і в Україні.

Нагадаємо, в нашій державі також неодноразово говорилося про необхідність підвищення пенсійного віку – зокрема, для виконання вимог Міжнародного валютного фонду.

Проте в січні 2016 року президент Петро Порошенко заявив, що такого підвищення поки не буде – з огляду на складну економічну ситуацію в країні.

“Я попросив [у директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард під час зустрічі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі], щоб у пенсійній реформі прибрали вимогу щодо підвищення пенсійного віку, враховуючи ту складну соціальну ситуацію, в якій опинилася Україна”, – зазначив тоді глава держави.
За його словами, в цьому питанні МВФ пішов назустріч Україні, “тому що ми продемонстрували прогрес в інших напрямах”.

Читайте також:
ЄС скасував майже всі санкції проти Білорусі

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *