Суд із другої спроби арештував організатора сепаратистського референдуму в Новому Айдарі

Регіонал Олександр Бабенко (у центрі) на посаді голови Новоайдарської райради

 

Сьогодні, 12 березня, на підставі матеріалів Служби безпеки України та прокуратури суд заарештував колишнього голову Новоайдарської районної ради (Луганська область), який у травні 2014 року організував у районі сепаратистський псевдореферендум.

СБУ у своєму повідомленні не називає прізвище арештованого, але відомо, що в період проведення “ЛНРівського” референдуму посаду голови Новоайдарської райради обіймав Олександр Бабенко (член Партії регіонів, до обрання головою ради – головний лікар Новоайдарського районного територіального медичного об’єднання).

З’ясовано, що саме голова райради давав доручення депутатам та головам місцевих рад, вирішував питання з надання приміщень для проведення голосування, організував та контролював роботу самопроголошеного “штабу виборчої комісії”, а згодом – публікацію результатів референдуму в місцевій пресі.

Як інформує прес-центр СБУ, розслідування тривало понад рік. Слідчі СБУ допитали близько ста учасників та свідків події. Проведено слідчі експерименти, проаналізовано велику кількість документів, фото- та відеоматеріалів, зібрано величезну доказову базу.

Зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (“посягання на територіальну цілісність і недоторканість України”). Санкція за цією статтею передбачає обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

За рішенням суду, на вирок Бабенко чекатиме, перебуваючи під вартою.

Варто зауважити, що рік тому Олександр Бабенко за цими ж обвинуваченнями вже перебував під вартою, однак був звільнений рішенням судді Новоайдарського районного суду Олени Іванової.
Як писав сайт slb.org.ua в березні 2015 року, саме голова райради і голова районного осередку Партії регіонів Бабенко керував у районі проведенням “референдуму”, який закінчився проголошенням “ЛНР”, захопленням влади збройними бандами і російським вторгненням. Саме він розвозив на своїй машині бюлетені для голосування, займався організацією роботи “комісій”, підбирав туди надійних людей. Однак, незважаючи на неспростовні докази, зібрані в ході слідства, суддя Олена Іванова вирішила інакше – Бабенко був визнаний невинним і тут же звільнений з-під варти!

СБУ нагадує, що в лютому-березні 2016 року за матеріалами Служби було заарештовано трьох організаторів псевдореферендуму в окремих населених пунктах Новоайдарського району, у тому числі двох депутатів та голову однієї з сільських рад.

Читайте також:
На Луганщині арештували організаторку референдуму “за ЛНР”

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *