Начальник Генштабу розповів про помилки Дебальцівської операції, згадавши “злив” Семенченка

Віктор Муженко під час поїздки в зону АТО 7 лютого 2016. Фото з ФБ

 

Начальник генштабу Віктор Муженко визнав, що під час битви за Дебальцевський виступ керівництво сектору припустилося кількох помилок.
Про це він розповів в інтерв’ю “Українській правді” для спецпроекту, присвяченого річниці цих подій.

“Багато факторів впливало на ситуацію. Не завжди приймалися адекватні рішення… Наприклад, я заборонив керівництву сектору розподіляти батальйонно-тактичну групу 30-ї бригади на окремі дрібні підрозділи і малими групами відправляти їх на опорні пункти. Бувало, що на одному опорнику знаходилися військовослужбовці двох-трьох різних підрозділів. А це ускладнює управління”, – сказав Муженко.

“Не були взяті під контроль панівні висоти. А це дало б нам більш широкий огляд місцевості і можливість відповідно реагувати на ті чи інші загрози. Це стосувалося і висот в районі Логвинового, річки Карапулька, там знаходяться населені пункти Велике Калинове, Мале Калинове”, – додав НГШ.

“Ще одна помилка – відмова сектору виконати моє завдання і зруйнувати переходи через річку Карапульку. Тільки одна група виконала. Решта переправ лишилися – групи були відкликані сектором. Це дало можливість бойовикам пізніше здійснити маневр, в тому числі й перекинути танки”, – розповів Муженко.

Водночас він зауважив, що до загострення бачили помилки, “і був ряд відповідних розпоряджень, є актування відповідних матеріалів, де вказані недоліки, рекомендації давали, давали засоби посилення”.

“Але маю зауважити, що підозр у тому, що нам дається необ’єктивна інформація – до загострення не було”, – сказав він.

Муженко також наголосив, що під час планування операції з виведення українських сил із Дебальцівського плацдарму тодішній керівник батальйону “Донбас” Семен Семенченко поширив інформацію про маршрути.

“В районі 23:30 17 лютого мені передзвонив президент України і каже: “Я тобі зачитаю деякі тези, ти мені скажеш, це схоже на наш план виводу?” І зачитав. Я говорю: “Так. Фактично один до одного, по напрямках. А звідки це?” – “А, це на “Фейсбуці” [Семенченка]”. Тоді я вийшов на командира 128-ї бригади Шапталу, і нам довелося змінювати маршрути”, – розповів Муженко.

“Буквально нещодавно ми хотіли перевірити цей пост, але він (Семенченко) його змінив. Але це не поодинокий випадок. Я думаю, що оприлюднення шляхів виходу може бути об’єктом дослідження військової прокуратури, кримінального провадження”, – зазначив Муженко.

Читайте також:
“Ворог – червоний”. Генштаб ЗСУ видав просту відеоінфографіку
про суть битви під Дебальцевим

Роковини Дебальцева: Генштаб видав аналіз головної битви 2015-го

Річниця “Мінська-2”: сепаратисти зібрали форум
у Дебальцевому і вимагають “іншої України”

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *