Провідний французький канал покаже антиукраїнський фільм про екстремістів

 

1 лютого на одному з найбільших приватних та популярних телеканалів Франції Canal+ продемонструють фільм французького режисера Поля Морейри “Україна, маски революції”.
Як свідчать джерела “Європейської правди”, фільм знято в дусі російської пропаганди та покликаний розповісти про “екстремістські націоналістичні батальйони в Україні, які стали загрозою для уряду”, а також про “криваву бійню в Одесі”.

У своїй стрічці автор, який працює в продакшен-студії Premieres Lignes, відверто маніпулює та наводить недостовірні факти. Зокрема, у фільмі продемонстровано жорстокі сцени боїв з Майдану за участі “вуличних бійців”.
Проте жодним словом не згадують причини початку революції та повалення режиму колишнього президента Віктора Януковича.

Глядачеві показують образ юнака, готового до бою, який біжить, в той час як голос за кадром говорить, що “після перемоги, вони ніколи не повернулися додому. Важко озброєні і потужні, вони стали загрозою для уряду. Їх паралельні армії захопили вулиці і нав’язували свій власний порядок”.
У цей момент глядач бачить чоловіків у камуфляжній формі з емблемою батальйону “Азов”.
Водночас, як відомо, батальйон “Азов” був створений у травні 2014 року – через декілька місяців після завершення революції.

"Розслідувач" Поль Морейра (праворуч)

“Розслідувач” Поль Морейра (праворуч)

Окрім того, Морейра явно спотворює події, що сталися 2 травня в Одесі, описуючи їз як “криваву бійню”. Слідуючи російський пропаганді, режисер стверджує, що “ультраправі вбили за повної безкарності 45 людей”.

За словами активістки “Групи 2 травня” Тетяни Герасимової, Поль Морейра зустрічався з нею під час візиту до України, проте цікавився виключно сценами за участі “Правого сектору” та бездіяльності міліції. Режисер не виявив жодного інтересу до діяльності представників “антимайдану”.

У грудні 2015 року Морейра дав коментар російському агентству “РИА Новости”, в якому заявив, що “хотів розібратися в одеській бійні, яка повністю замовчувалася в Європі”.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна